Pierwsze spotkanie w ramach Grupy Wsparcia Programu Kariera 50Plus

Wczoraj miałam przyjemność poprowadzić swoje pierwsze spotkanie w ramach Grupy Wsparcia Programu Kariera 50Plus.

Temat był mi szczególnie bliski: „Stres pod kontrolą – jak wzmacniać odporność psychiczną w zmianie zawodowej”.

To dla mnie ogromnie ważny kawałek mojej pracy.

I jednocześnie ogromna radość widzieć, jak bardzo potrzebne są takie przestrzenie.

Bo właśnie w takich spotkaniach dzieje się coś wyjątkowego — człowiek przy człowieku, w życzliwych warunkach, może na chwilę się zatrzymać… i naprawdę pobyć ze sobą.

Nie tylko szukając rozwiązań, ale też dzieląc się doświadczeniem, słuchając i będąc wysłuchanym.

To przypomnienie, że mamy w sobie wiele zasobów.I że jeszcze więcej możemy odkryć w kontakcie z drugim człowiekiem.

Cudownie jest widzieć, kiedy ludzie z tego korzystają.Kiedy dają sobie prawo do zatrzymania, refleksji i wsparcia.

Dziękuję za to spotkanie.